Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce zrzesza dzieci i młodzież w wieku 12 – 18 lat.

Jej działanie oparte jest o Regulamin działania MDP OSP Zielonka oraz o plan pracy.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza podzielona jest an sekcje liczące maksymalnie 10 osób w zbliżonej grupie wiekowej.
Dowódcami sekcji są najstarsi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Zielonka. Opiekunem MDP jest jeden z dorosłych członków Ochotniczej straży Pożarnej w Zielonce.

W trakcie zbiórek sekcji lub całej drużyny realizowany jest program poznawania strażackiego rzemiosła w przystępnej formie dla określonej grupy wiekowej.
Nie jest to jedyna działalność MDP. Członkowie drużyny realizują również przedsięwzięcia związane z życiem OSP Zielonka, m.in. biorą udział w uroczystościach strażackich, państwowych i kościelnych w których udział bierze Ochotnicza Straż Pożarna w Zielonce.

Dzięki temu młodzi strażacy są nieodzownym elementem rodziny zielonkowskich strażaków.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.