“Książki ukierunkowane na wszechstronny rozwój dziecka”

Charakterystyka każdej sprawdzonej książki dla 3 latka

 

Zamieszczone poniżej pozycje w bezpieczny i łatwy sposób pomagają dzieciom w rozwijaniu swoich umiejętności poznawczych oraz budują nieograniczoną wyobraźnię pomocną w przyszłych wyzwaniach na drodze do ich wielkiego sukcesu.

Każde z proponowanych przez nas dzieł jest bogate w ilustracje, dzięki czemu dominująca modalność wzrokowa dziecka zostaje zaspokojona i będzie się mu kojarzyć z czymś dobrym, wartościowym i przyjemnym. To bez wątpienia istotny aspekt na początku przygody z literaturą, ponieważ młody umysł przyswoi znacznie więcej i lepiej mnóstwo wartościowych informacji kojarząc daną rzecz z czymś przyjemnym oraz dającym radość.

Jakość papieru oraz wydruku jest na najwyższym poziomie, przez co książki ukazują pełną paletę barw a to z pewnością będzie miłe dla oczu.

Różnorodność tematyczna pozwala na zażegnanie nudy i nieustannie pobudza mózg dziecka do jego aktywności. Wyzwala się w nim ciekawość i głód do nauki.

Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie książek niemowlętom kształtuje odpowiednio ich umysł przez co tworzą się nowe połączenia neuronowe. W przyszłości zaowocuje to całym spektrum talentów oraz nieograniczonych możliwości jakie nasza pociecha będzie posiadać.

W szczególności dobroczynne właściwości ma tutaj czytanie przed snem. Mózg malucha przełącza się na odpowiednie fale i pożyteczne treści zawarte w dziecięcej literaturze zapisują się bezpośrednio w jego podświadomości. Każdy kto interesuje się rozwojem osobistym, dobrze wie jak to bardzo ważny aspekt.

Daleko idące korzyści wynikające z czytania książek dla 3 latków

– rozwijamy wyobraźnię, tak bardzo ważną na tym etapie rozwoju

– budujemy więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem

– ubogacamy języka malucha

– wprowadzamy nawyk czytania

– poprawiamy koncentrację dziecka

– ćwiczymy jego pamięć

– poszerzamy wiedzę ogólną

– motywujemy do przyszłego samodzielnego czytania

– kształtujemy w nim wrażliwość i empatię

– przełamujemy niewygodne tematy

About the Author

You may also like these